God Of War’ın son efsanevi oyunu PS4’e 2018 in Nisan ayında satışa çıktı ve yepyeni bir efsane ile geri döndü.

Kısa bir özet geçersek;
2005 yılının Mart ayında PS2’ye ilk oyun ile gözlerini açan God Of War aynı platforma 2 yıl sonra God Of War 2 oyununu çıkarttı. Yunan mitolojisini konu alan bu iki oyun toplamda 8 milyon kopya sattı.

Ardından o dönemin en popüler el konsolu olan PSP’ye ara bir oyun olan God Of War Chain Of Olympos çıktı ve 3,2 Milyon kopya satışına ulaştı.

Daha sonra merakla beklenen Playstation 3 ün çıkışını bekledik. İlk olarak oyuncuların gazını almak için 2009 yılında collection serisi satışa çıktı ve 2,4 milyon kopya satıldı. Ve ardından 2010 yılında God Of War 3 geldi. Geldiği gibide tam bir tanrı avcısı olarak herkese meydan okudu. Oyunun finali ise hepimizi şaşırttı. God Of War 3 tam tamına 5,2 Milyon kopya sattı.

Akabinde PSP için 2010 yılında God Of War Ghost Of Sparta çıktı ve sadece 1,2 milyon kopya sattı.

Ardından Chain Of Olympos ve Ghost Of Sparta PS3 için remaster olarak satışa çıktı.

2012 yılında God Of War’ın tüm oyunlarını içeren God Of War Saga geldi.

Ve Mart 2013 geldiğinde God Of War Ascension PS3 e son oyun olarak çıktı.

Bu sefer hikaye yerine online olarak oynama şansını bulduk. 2013 Kasımda PS4 çıkınca God Of War’ın yeniden çıkması için gün saymaya başladık ve ilk olarak 2015 yılında God Of War 3 remaster olarak geldi.

İlk çıktı heyecanı hissederek oyunu belkide 3 4 kere tekrar tekrar oynadık. Her seferinde bir sonraki oyun nasıl olacak diye hayal ettik. Fakat yeni macera için 3 yıl daha beklememiz gerekiyordu.

Kratos artık bildiğimiz Kratos değildi. Yaşlanmış,bir evladı olmuş ve artık Yunanistan’da değil İskandinav topraklarındaydı. Tüm geçmişini geride bırakıp kendisine yepyeni bir dünya yaratmış. Oyunun hikayesini oynayanlar zaten gayet iyi biliyor diyerek figürümüzü incelemeye başlayalım.

Bu arada çıkan son oyun Mayıs 2019 yılımda 10 milyon kopya satışına ulaştı.

İskandinav tanrıları ve canavarların olduğu topraklarda hayatına devam eden Kratos, affediciliği olmayan bu dünyada hayatta kalmaya çalışırken oğluna da aynı şeyi öğretecek. Neca şimdi de God of War’un merakla beklenen 2018 oyununun 7inch’lik figürünü sizlerle buluşturuyor. 36 bölgesinden hareket kabiliyeti bulunan figür dikkat çekici detaylarla bezenmiş şekilde yanında ek olarak Leviathan baltası, hançeri ve kalkanıyla birlikte geliyor. Özel kutusunda gelen figür hem oyunseverlere, hem de figür koleksiyonerlerinin beğenisine sunuluyor.

God of War 2018: Kratos Action Figure yaklaşık 18 cm boyundadır.

Marka: NECA

Lisanslı üründür.